Technologie wsparcia i bezpieczeństwa

Technologie, która ułatwiają prowadzenie samochodu i wkraczają do akcji, kiedy trzeba.

Poczuj przyjemność z jazdy dzięki technologii ProPILOT Assist z Navi-link

ProPILOT ASSIST Z NAVI-LINK¹ ²

Nissan Qashqai – propilot, ilustracja 2D

Teraz jazda jest bardziej komfortowa i mniej stresująca. System ProPILOT Assist z Navi-link² nie tylko pomaga zachować wcześniej zaprogramowaną odległość od samochodu z przodu i utrzymać pojazd na środku pasa ruchu, ale także wykorzystuje wbudowane mapy TomTom®. Dzięki nim przygotujesz się na niespodzianki na drodze, takie jak zakręty, skrzyżowania czy zjazdy i będziesz mógł odpowiednio zareagować. System potrafi też dostosowywać prędkość ustawioną na tempomacie na podstawie mijanych znaków drogowych.

¹ Kierowca nie powinien polegać wyłącznie na funkcjach zapewniających wygodę jazdy. Niektóre funkcje mogą nie działać we wszystkich warunkach i okolicznościach. Należy wziąć pod uwagę prędkość i inne czynniki. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące technologii Nissana, zapraszamy do kontaktu z dealerem Nissana lub na stronę www.nissan.pl.

² Technologia ProPILOT Assist jest dostępna wyłącznie w wybranych modelach z automatyczną skrzynią biegów.
System ProPILOT Assist to innowacyjna technologia wsparcia kierowcy, która nie jest w stanie zapobiec kolizjom na drodze. System ProPILOT Assist jest przeznaczony wyłącznie na drogi szybkiego ruchu (oddzielone barierami) i wymaga stałej uwagi kierowcy oraz trzymania rąk na kierownicy.
System Navi-Link obejmuje funkcję rozpoznawania znaków drogowych, która może jednak nie wykrywać i nie odczytywać wszystkich znaków we wszystkich warunkach drogowych. Kierowca powinien obserwować wszystkie znaki drogowe i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
Kierowca jest odpowiedzialny za zachowanie czujności, bezpieczną jazdę i kontrolowanie samochodu przez cały czas. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w Podręczniku właściciela.

³ Wyświetlacz przezierny to wygodne rozwiązanie, które prezentuje kluczowe informacje na przedniej szybie, dzięki czemu można je widzieć, zachowując jednocześnie pełną uwagę na drodze.

⁴ Elementy wyposażenia są dostępne w zależności od wersji, w standardzie lub wyłącznie w opcji (za dodatkową opłatą).

⁵ System nie wykryje małych obiektów pod zderzakiem i może nie wykryć przedmiotów znajdujących się blisko niego lub na ziemi.

Ilustracje i opisy mają charakter poglądowy. W niektórych przypadkach fotografie nie dotyczą pojazdów o polskich specyfikacjach i nie przedstawiają konkretnego modelu, wersji lub oferty. Pokazane funkcje mogą nie być dostępne lub mogą być dostępne niestandardowo lub wyłącznie w opcji (za dopłatą).