Co to jest NissanConnect?

NissanConnect to rozwiązanie Nissana zapewniające dostęp do rożnych usług. Wykorzystuje ono telefon komórkowy kierowcy do łączenia się z usługami w chmurze, które poprawiają jego doświadczenia i wspierają skupienie uwagi na drodze.
Technologie NissanConnect i NissanConnect z nawigacją oferują różne usługi, w tym zapewniają aktualne informacje o korkach i pogodzie, odtwarzanie muzyki, głosowe wysyłanie SMS-ów i wyszukiwanie interesujących miejsc.

W których krajach jest dostępny NissanConnect?

NissanConnect jest dostępny w następujących krajach: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Wielka Brytania.

Jakie telefony są kompatybilne z jednostką NissanConnect?

Usługi takie jak telefoniczny system głośnomówiący za pośrednictwem łącza Bluetooth, strumieniowanie audio przy użyciu modułu Bluetooth, punkty POI, funkcja Wyślij do samochodu firmy Google™ i im podobne wymagają jedynie telefonu z technologią* Bluetooth. Sprawdź informator o łączności Bluetooth.

Gdzie mogę się zarejestrować, aby korzystać z NissanConnect?

Aby korzystać z NissanConnect, można zarejestrować się na stronie You+ Nissan lub bezpośrednio na portalu NissanConnect.

Czy NissanConnect wymaga subskrypcji?

Niektóre usługi NissanConnect mogą wymagać subskrypcji i zgody właściciela, aby je aktywować.

Ile kosztuje NissanConnect? Kiedy usługi tracą ważność?

Usługi typu punkty POI i Wyślij do samochodu firmy Google™ są bezpłatne przez pierwsze trzy lata posiadania samochodu, ale później będą wymagać subskrypcji. Usługi opcjonalne wymagają subskrypcji po upływie okresu próbnego. Na stronie Subskrypcji znajduje się cennik.
W przypadku zdalnego dostępu do tego typu usług przy użyciu kompatybilnego telefonu mogą obowiązywać standardowe stawki za SMS-y, minuty rozmów, opłaty roamingowe i/lub korzystanie z danych. Niektóre funkcje zależą od zewnętrznych aplikacji i niezwiązanych z nami usługodawców.
Aplikacje te mogą się zmieniać/przestać działać lub wymagać płatnej subskrypcji, aby z nich korzystać. Usługi typu punkty POI i Wyślij do samochodu firmy Google™ mogą wymagać subskrypcji i zgody właściciela na ich aktywację. W przypadku kiedy dostawca usługi przerwie ją lub ograniczy, może zostać ona zawieszona lub zakończona bez uprzedzenia i odpowiedzialności ze strony koncernu Nissan i/lub jego przedstawicieli. Firma Nissan nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wymiany bądź uaktualnienia sprzętu ani związane z tym koszty, które mogą być wymagane do dalszego użytkowania ze względu na zmiany w usługach.

Czy usługi te są objęte gwarancją?

Fizyczne urządzenia NissanConnect są objęte standardową gwarancją samochodową Nissana.

Jakie usługi są dostępne za pośrednictwem strony internetowej NissanConnect?

Strona NissanConnect umożliwia subskrybowanie lub odnawianie usług oraz przeglądanie transakcji i informacji o koncie. Znajduje się na niej także Regulamin usługi i nasza Polityka prywatności.


Dlaczego muszę rejestrować się stronie You+Nissan?

Portal You+Nissan zapewnia wygodny dostęp do szerokiej gamy usług i funkcji skierowanych do właścicieli samochodów Nissana.

Jak mogę zarejestrować swój samochód, aby korzystać z usług Google™?

Po zarejestrowaniu pojazdu na portalu NissanConnect, będziesz musiał zaakceptować regulamin i uzyskać nazwę użytkownika i hasło NissanConnect, aby móc otrzymać instrukcję aktywacji systemu.

Co to jest nazwa użytkownika i hasło NissanConnect?

Są to dane uwierzytelniające, które weryfikują samochód wyposażony w NissanConnect i pozwalają na dostęp do usług Google™.

Podałem swoją nazwę użytkownika / hasło NissanConnect, ale nie mogę się zarejestrować.

Upewnij się, że telefon jest sparowany i że nie ma włączonego trybu głośnomówiącego, a następnie spróbuj ponownie. Nazwa użytkownika / hasło NissanConnect mogło zostać wprowadzone błędnie; spróbuj ponownie.

Wprowadziłem swoją nazwę użytkownika / hasło NissanConnect, ale otrzymuję Komunikat błędu „Nazwa użytkownika i hasło nie mogą być już wykorzystywane”. Co powinienem zrobić?

Nazwa użytkownika / hasło NissanConnect mogły zostać użyte w kilku samochodach i konto zostało zablokowane. Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, aby rozwiązać ten problem.

Wprowadziłem swoją nazwę użytkownika / hasło NissanConnect, ale otrzymuję komunikat „Samochód jest już używany przez innego użytkownika”. Co powinienem zrobić?

Próbujesz aktywować wcześniej aktywowane radio – np. w używanym samochodzie lub radio, które zostało wcześniej aktywowane przez innego użytkownika. Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, aby rozwiązać ten problem.

Otrzymuję komunikat błędu „Brak możliwości ustanowienia połączenia danych”. Co powinienem zrobić?

Samochód nie wykrył sparowanego telefonu. Sprawdź, czy Bluetooth jest włączony w telefonie i samochodzie, i czy doszło do sparowania. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć w instrukcji obsługi telefonu lub jednostki systemu.

Jaką technologię wykorzystuje NissanConnect, aby obsługiwać korzystanie z danych w ramach mojego pakietu rozmów?

Technologia przesyłania danych kanałem głosowym (DoV) umożliwia NissanConnect zapewnianie usług Google™.

Czy NissanConnect wykorzystuje minuty z mojego pakietu rozmów?

NissanConnect użyje kilku minut w ramach jednego żądania usługi, aby zapewnić przesył danych kanałem głosowym.

Czy muszę mieć wykupiony pakiet SMS-owy na telefonie komórkowym?

Głosowy asystent SMS-ów pozwala Ci słuchać i odpowiadać na wiadomości tekstowe otrzymane na telefonie obsługującym protokół MAP. Obowiązują standardowe stawki za przesyłanie wiadomości tekstowych.

Czy NissanConnect wymaga wykupienia pakietu danych?

Nie, żadna z usług nie wymaga wykupienia pakietu danych.

Dlaczego muszę podać swój kraj, kiedy chcę zarejestrować się, aby korzystać usług typu punkty POI i funkcji Wyślij do samochodu firmy Google™?

NissanConnect zapewnia lokalne usługi i wykorzystuje krajowy numer telefonu, aby maksymalnie ograniczyć koszty połączenia. Podanie nieprawidłowego kraju może skutkować naliczeniem opłat roamingowych.

Czy muszę mieć konto PayPal®, aby kupić lub przedłużyć korzystanie z usług typu punkty POI i funkcji Wyślij do samochodu firmy Google™?

Nie, za subskrypcję można zapłacić kartą kredytową jako gość PayPal.

Zarejestrowałem się, ale usługi typu punkty POI i Wyślij do samochodu firmy Google™ są niedostępne. Co powinienem zrobić?

Być może występują problemy z siecią. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta.

Dlaczego usługi nie są dostępne w mojej lokalizacji?

Nie wszystkie usługi są dostępne we wszystkich miejscach.

Moje usługi zostały zdezaktywowane, co powinienem zrobić?

Sprawdź, czy subskrypcja jest nadal aktywna. Aby ponownie uzyskać dostęp, możesz odnowić subskrypcję.

Nie mogę wysłać punktów POI do samochodu za pomocą Map Google. Co powinienem zrobić?

Być może występują problemy z siecią. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czy mogę jednocześnie wyszukiwać kilka interesujących miejsc Google™?

NissanConnect pozwala na wyszukiwanie jednego miejsca na raz.

Czy rozmowa telefoniczna przerywa wyszukiwanie?

Tak, przychodzące lub wychodzące rozmowy przerwą działanie usługi typu punkty POI i Wyślij do samochodu firmy Google™. Jeżeli rozmowa jest łączona poprzez telefoniczny system głośnomówiący Bluetooth samochodu, system audio pojazdu (Pandora itp.) zostanie wyciszony na czas jej trwania.

Ile razy mogę korzystać z tych usług, czy istnieje jakiś limit w tym zakresie?

Nie, obecnie nie ma żadnych limitów.

Czy mogę używać moich danych do logowania się do NissanConnect w samochodzie znajomego lub w aucie z wypożyczalni?

Nie, dane uwierzytelniające można wykorzystywać tylko we własnym samochodzie.

Sprzedałem samochód. Co powinienem zrobić?

Ponieważ usługi są przypisane do samochodu, zalecamy usunięcie pojazdu z konta You+Nissan i portalu NissanConnect.

Jak mogę się skontaktować z Nissanem w celu uzyskania dalszych wskazówek.

Wróć na portal właściciela i wybierz jedną z opcji pomocy dla klientów, jakie są tam dostępne.