TERMIN

Pytanie Odpowiedź
Co to jest VIN?
VIN to skrót od angielskiego zwrotu „Vehicle Identifier Number”, czyli unikalny numer identyfikacyjny przypisany do każdego pojazdu. Numer VIN znajdziesz na desce rozdzielczej swojego samochodu po stronie kierowcy. Najłatwiej go zidentyfikować, kiedy stanie się na zewnątrz samochodu od strony kierowcy i spojrzy miejsce, gdzie deska rozdzielcza styka się przednią szybą.
Co to jest ekonomia energetyczna?
Ekonomia energetyczna to stosunek przejechanego dystansu do zużytej energii. Im więcej kilometrów na kWh, tym lepsza ekonomia energetyczna.
Co to są Ulubione? (Kanały informacyjne)
To funkcja, która pozwala na natychmiastowy dostęp do kanałów informacyjnych, takich jak Internet i plan podróży.
Co to jest Podróż? Podróż definiowana jest jako przejazd rozpoczynający się od uruchomienia zapłonu do wyłączenia silnika (jedna podróż to jeden przejazd).
Co to jest Eko-drzewo?
Eko-drzewo to nazwa drzewka wyświetlanego na wskaźniku ekonomicznej jazdy. Pokazuje ono Twój wkład na rzecz ochrony środowiska.

WSKAŹNIKI

Pytanie Odpowiedź
Jak mogę zmienić ustawienia z mil na kilometry?
Wskaźnik ten jest ustawiony zgodnie z jednostką obowiązującą w kraju, w którym samochód i usługi You+Nissan Carwings zostały zarejestrowane. Jest on widoczny na stronie internetowej, e-mailu i w kanałach informacyjnych. Po zarejestrowaniu w danym kraju, nie można go zmienić.

KONTO

Pytanie Odpowiedź
Czy mogę używać tej samej nazwy użytkownika w innym samochodzie?
Nazwa użytkownika Carwings działa każdorazowo wyłącznie w jednym Nissanie LEAF.
Czy dla tego samego samochodu istnieje więcej niż jedna nazwa użytkownika?
Nie można mieć kilku nazw użytkownika Carwings jednocześnie dla tego samego Nissana LEAF.
Co powinienem zrobić, kiedy sprzedam swojego Nissana LEAF?
Zalecamy usunięcie samochodu ze swojego aktualnego konta You+Nissan Carwings.
Czy mogę korzystać z wcześniejszej nazwy użytkownika, kiedy zmienię samochód? Nazwy użytkownika można użyć ponownie podczas rejestracji dopiero po uprzednim usunięciu wcześniejszego konta, z którym była ona powiązana.
Co w sytuacji, kiedy zapomnę nazwę użytkownika? Można ją sprawdzić na ekranie nawigacji. Można ją także sprawdzić, logując się do swojego konta Carwings przy użyciu adresu e-mail i hasła, oraz klikając opcję "Konfiguracja", a następnie "AKTUALIZACJA CARWINGS".
Co w sytuacji, kiedy zapomnę hasła? Kliknij opcję "Nie pamiętasz hasła?" na stronie logowania You+Nissan.

LOGOWANIE

Pytanie Odpowiedź
Zostałem wylogowany z Carwings lub aplikacji NissanConnect EV. Dlaczego?
Można być zalogowanym tylko na 1 urządzeniu jednocześnie. Logując się na portalu You+Nissan Carwings lub w aplikacji NissanConnect EV, zostaje się wylogowanym z miejsca, w którym było się wcześniej zalogowanym.

NICK

Pytanie Odpowiedź
Do czego służy mój nick?
Twój nick wykorzystywany jest do identyfikacji Twojego pojazdu na potrzeby regionalnych i globalnych rankingów dotyczących wyników w zakresie ekologicznej jazdy.

ADRES E-MAIL

Pytanie Odpowiedź
Ile mogę zarejestrować adresów e-mail, na które chcę otrzymywać powiadomienia?
Można zarejestrować 3 różne adresy, w tym ten wykorzystany podczas rejestracji.
Nie otrzymuję powiadomień e-mailowych
Upewnij się, że ustawienia dotyczące powiadomień są poprawnie skonfigurowane. Preferencje w tym zakresie można określić na portalu You+Nissan Carwings lub bezpośrednio w aplikacji NissanConnect EV.

ZDALNA KONTROLA

Pytanie Odpowiedź
Nie mogę zdalnie sprawdzić stanu baterii, rozpocząć ładowania ani włączyć klimatyzacji.
Przede wszystkim upewnij się, czy wykonałeś wszystkie czynności procesu rejestracji. Twój pojazd musi być w zasięgu sieci internetowej. Jeśli problem będzie się utrzymywał, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.
Nie mogę rozpocząć zdalnego ładowania.
Jeśli przewód do ładowania nie jest prawidłowo podłączony, zdalne ładowanie nie zadziała. Funkcja ta nie działa, ponieważ albo włącznik prądu samochodu jest włączony (będzie działała wyłącznie, kiedy jest wyłączony) lub przebywasz w lokalizacji bez zasięgu Internetu.
Czy mogę zatrzymać zdalne ładowanie przy pomocy komputera lub telefonu?
Niestety nie ma możliwości zatrzymania zdalnego ładowania przy pomocy komputera lub telefonu. Jeśli chcesz to zrobić, należy ręcznie wyłączyć przewód zasilający.
Kiedy zdalne ładowanie się wyłączy?
Ładowanie wyłącza się automatycznie po naładowaniu akumulatora. Wyłącza się także po odłączeniu przewodu lub włączeniu przełącznika prądu w samochodzie.
Czy mogę włączyć funkcję szybkiego ładowania przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego?
Niestety nie ma takiej możliwości. Opcja zdalnego ładowania jest dostępna wyłącznie jako normalna forma ładowania.
Nie mogę włączyć zdalnie klimatyzacji. Jeśli przewód do ładowania nie jest prawidłowo podłączony lub poziom naładowania baterii jest niski, zdalne ładowanie nie zadziała. Funkcja ta nie działa także, kiedy włącznik prądu jest włączony lub kiedy przebywasz w lokalizacji bez zasięgu Internetu.
Czy mogę wyłączyć klimatyzację zdalnie przy pomocy komputera lub telefonu?
Tak, możesz wyłączyć klimatyzację na portalu You+Nissan Carwings lub za pomocą aplikacji NissanConnect EV
Kiedy zdalna klimatyzacja się wyłączy?
Klimatyzacja wyłącza się najpóźniej po 2 godzinach, kiedy samochód jest podłączony przewodem do ładowania. Jeśli samochód nie jest podłączony przewodem do ładowania, po maksymalnie 15 minutach przestaje pobierać moc z akumulatora. Wyłącza się także po odłączeniu przewodu lub włączeniu przełącznika prądu w samochodzie.
Czy mogę regulować temperaturę przy pomocy zdalnej klimatyzacji?
Przepraszamy, ale zdalnie nie można ustawiać konkretnej temperatury. Temperatura przy zdalnym włączaniu klimatyzacji jest ustawiona na około 25℃.
Czy mogę włączyć zdalnie klimatyzację podczas ładowania?
Tak. Klimatyzacja zostanie włączona podczas zdalnego ładowania.
Czy mogę zdalnie włączyć ładowanie akumulatora przy włączonej zdalnie klimatyzacji?
Tak. W takim przypadku ładowanie rozpocznie się przy włączonej klimatyzacji.
Czy status naładowania będzie aktualizowany także po zakończeniu szybkiego ładowania?
Tak. Będzie także aktualizowany, kiedy szybkie ładowanie zostanie zakończone lub wyłączone.
W jakich innych sytuacjach oprócz zakończenia ładowania status naładowania będzie aktualizowany?
Odpowiednie komunikaty zostaną także przesłane, kiedy nastąpi odłączenie przewodu prądowego lub przerwa w dostawie prądu.
Ile czasu zajmuje aktywacja klimatyzacji w samochodzie?
Po ustawieniu timera, klimatyzacja uruchomi się w ciągu 5 minut.
Jak długo pracuje klimatyzacja w samochodzie podczas ładowania, a ile kiedy pojazd nie jest ładowany?
Kiedy samochód jest odłączony od prądu, klimatyzacja będzie działać przez maksymalnie 15 minut. Kiedy samochód jest podłączony, system sprawdzi temperaturę na 2 godziny przed wyjazdem i określi, czy powinien się włączyć, aby osiągnąć jej docelowy poziom.
Jak mogę zdalnie regulować temperaturę klimatyzacji? W przypadku Nissana EUROLEAF: temperaturę można regulować przy pomocy funkcji klimatyzacji w samochodzie: Wciśnij przycisk zero emisji > Ustawienia > Timer/Zdalnie – Ustaw temperaturę klimatyzacji.
Czy mogę ustawić timer po włączeniu klimatyzacji? Nawet po włączeniu klimatyzacji, timer można ustawić, aby uruchomić go ponownie w późniejszym czasie. Nie będzie to miało wpływu na obecne działanie klimatyzacji.
Czy mogę ustawić kilka timerów na raz? Można zaprogramować tylko jedno ustawienie timera. Jeśli określisz nowe parametry dla timera, wcześniejsze ustawienia zostaną anulowane.

STATYSTYKA JAZDY

Pytanie Odpowiedź
Zauważyłem rozbieżność między przejechanym dystansem wyświetlanym w samochodzie a tym na portalu/aplikacji.
Rozbieżność wynika stąd, że informacje wyświetlane na liczniku różnią się od tych na nawigacji, ponieważ system nawigacji oblicza dystans od momentu utworzenia konta.
Co to jest obniżenie emisji CO2? Jak się to oblicza?
Zakładamy, że jeżdżąc w 100% elektrycznym samochodem, możemy przyczynić się do obniżenia emisji CO2. Obliczany jest poziom emisji CO2 po przejechaniu takiego samego dystansu przez Nissana Pulsar, którego rozmiar odpowiada wielkości tradycyjnego samochodu benzynowego.

MÓJ STYL JAZDY

Pytanie Odpowiedź
Jak określany jest poziom mojego stylu jazdy?
Poziom określany jest różnicą, jaka dzieli Twoje wyniki od średniej. Średni wynik to poziom 3.
Ile statystyk przejazdów jest wyświetlanych?
Na aplikacji NissanConnect EV można zobaczyć 5 ostatnich statystyk. Jeśli chciałbyś zobaczyć więcej, wejdź na stronę You+Nissan Carwings.

SYMULACJA KOSZTÓW PODRÓŻY

Pytanie Odpowiedź
Co to jest obniżenie emisji CO2? Jak się to oblicza?
Zakładamy, że jeżdżąc samochodem elektrycznym, możemy obniżyć emisję CO2. Obliczany jest poziom emisji CO2 po przejechaniu takiego samego dystansu przez Nissana TIIDA, tradycyjny samochód benzynowy podobnej jakości.
Czy jest on inny w tym przypadku?
Rzeczywiste wskaźniki zużycia prądu są różne dla każdej umowy. Zależy to także od liczby godzin. Prosimy korzystać z tej usługi wyłącznie w celach informacyjnych.

RANKINGI REGIONALNE

Pytanie Odpowiedź
Jak przyznawany jest poziom Platynowy, Złoty, Srebrny i Brązowy?
Ranking jest określany w oparciu o średnie miesięczne zużycie energii. Poziom Platynowy: najlepszych 20% Poziom Złoty: najlepszych 20-50% Poziom Srebrny: 50-80% Poziom Brązowy: poniżej 80%.
Mamy już wrzesień, a wyświetlany jest ranking za sierpień.
Kiedy dane z września zostaną wysłane do centrum, będą one widoczne przy kolejnej wizycie. Ponieważ ranking jest obliczany raz na dzień, prosimy zajrzeć tam ponownie kolejnego dnia po wysłaniu danych.

RANKINGI ŚWIATOWE

Pytanie Odpowiedź
Jaka jest różnica pomiędzy miesięcznymi, tygodniowymi i dziennymi rankingami?
Oto definicje każdego z nich. Miesięczny: Ranking oparty na wartości obliczonej dla danego miesiąca. Pokazuje wartość łączną. Tylko wskaźnik ekonomii energetycznej przedstawia średnią wartość. Nowy wynik jest obliczany każdego miesiąca. Wynik jest aktualizowany każdego dnia, abyś mógł widzieć postępy.
Na stronie internetowej dostępne są 3 rodzaje rankingów: miesięczny, tygodniowy i dzienny. Które są dostępne na kanałach informacyjnych?
Dostępny jest jedynie ranking dzienny.
Nie otrzymuję rankingu światowego mimo tego, że się zarejestrowałem.
Jeśli parametry jazdy nie zostaną wysłane przez więcej niż 7 dni, nie będą uwzględnianie przy określaniu dziennego rankingu. Na przeliczenie wszystkich otrzymanych danych potrzeba zwykle kilku dni.
Co oznacza ikona drzewa?
Rozmiar ikony oznacza liczbę uzyskanych eko-drzew z Ameryki Północnej, Europy i Japonii.
   

Logowanie z urządzenia mobilnego

Pytanie Odpowiedź
Co oznacza funkcja Zapamiętaj mnie?
Kiedy zaznaczysz opcję Zapamiętaj mnie, nie będziesz musiał każdorazowo podawać swojej nazwy użytkownika i hasła, ale nadal będzie konieczne kliknięcie przycisku logowania.
Co oznacza opcja Nie wylogowuj mnie?
Po zaznaczeniu opcji Nie wylogowuj mnie w aplikacji NissanConnect EV, automatycznie przekierujemy Cię do ekranu głównego. Aby usunąć zaznaczenie, musisz wylogować się z aplikacji.