ŁADOWANIE NISSANA LEAF

Ładowanie Nissana LEAF jest proste!

AKUMULATORY NISSANA LEAF

GWARANTOWANA WYSOKA WYDAJNOŚĆ, WIĘKSZY SPOKÓJ DUCHA

WŁAŚCICIELE NISSANA LEAF OTRZYMUJĄ WYDŁUŻONĄ GWARANCJĘ NA AKUMULATOR

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu i inwestycjom, litowo-jonowy akumulatory Nissana LEAF cechuje kompaktowy rozmiar, duża moc, bezpieczeństwo i trwałość.

Akumulator umieszczony jest w podłodze, dzięki czemu masz więcej przestrzeni w bagażniku i wnętrzu samochodu i nadal możesz pokonywać długie dystanse.

(Możesz przejechać do 199 km przy pełnym naładowaniu akumulatora o pojemności 24kWh i 250 km z akumulatorem 30kWh.)*

Ponadto, w pełni zgodny z filozofią firmy dotyczącą minimalnego wpływu na środowisko, litowo-jonowy akumulator Nissana LEAF w 95% nadaje się do recyclingu.

WIĘKSZY SPOKÓJ DUCHA
Firma Nissan jest tak pewna niezawodności swoich litowo-jonowych akumulatorów, że ich wszyscy europejscy użytkownicy objęci zostają wydłużoną wsteczną gwarancją. Teraz, wszyscy posiadacze Nissana LEAF będą objęci gwarancją, jeśli pojemność ich akumulatora wyświetlana na desce rozdzielczej spadnie poniżej 9 kresek (z maks. 12) przez okres 8 lat od zakupu samochodu lub do osiągnięcia przebiegu 160 tys. km (dla akumulatora 30kWH) i przez okres 5 lat lub 100 tys. km (dla akumulatora 24kWh). A to oznacza tylko jedno: wysoką wydajność.

JAK NAŁADOWAĆ AKUMULATOR NISSANA LEAF


Nic prostszego

Większość użytkowników Nissanów LEAF wybiera ładowanie akumulatora w domu. Opcjonalna ładowarka 6,6 kW umożliwia naładowanie Nissana LEAF w domu w ciągu zaledwie 4 godzin. Wystarczy podłączyć pojazd do dowolnego gniazdka.

Diody na desce rozdzielczej pokazują stan naładowania. Podświetlenie portu ładowania ułatwia ładowanie przy braku oświetlenia. Aby przerwać ładowanie akumulatora litowo-jonowego, wystarczy odłączyć kabel. Poniżej znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące różnych sposobów ładowania akumulatora Nissana LEAF.

  • Normalne ładowanie (prąd zmienny)
  • Szybkie ładowanie (prąd stały 50 kW)

AKUMULATOR


Akumulator litowo-jonowy Nissana LEAF

Akumulator w Nissanie LEAF zachowuje maksymalną pojemność nawet po wielu cyklach ładowania.

Będący owocem 20 lat doświadczeń i inwestycji akumulator litowo-jonowy Nissana LEAF wyróżnia się zwartą budową, wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i trwałością.

Akumulator ten jest umieszczony pod podłogą, dzięki czemu masz więcej miejsca w bagażniku i kabinie, a mimo to możesz liczyć na duży zasięg (199 km bez ładowania) i maksymalną prędkość 145 km/h. Ponadto, w myśl ogólnego założenia, że Nissan LEAF ma być jak najbardziej ekologiczny, bateria litowo-jonowa w 95% nadaje się do recyklingu.

Akumulator Nissana LEAF zapewnia nieprzerwanie wysokie osiągi

PRZEDŁUŻ SWÓJ SPOKÓJ

WŁAŚCICIELE NISSANA LEAF OTRZYMAJĄ WYDŁUŻENIE GWARANCJI NA AKUMULATOR

Nissan jest tak pewny swoich rewolucyjnych akumulatorów litowo-jonowych, że przedłuża gwarancję na wszystkie dotychczas sprzedane Nissany LEAF w Europie. Teraz właściciele Nissana LEAF będą objęci gwarancją przez okres 5 lat lub przez 100 000 km, jeśli moc akumulatora spadnie poniżej 9 z 12 kresek wyświetlanych na liczniku. A to oznacza gwarantowaną wysoką pojemność!

ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO W TRYBIE NORMALNYM


Normalne ładowanie samochodu elektrycznego przy użyciu przewodu EVSE Nissana

Nissan LEAF wyposażony jest w przewód o długości 6 metrów, umożliwiający naładowanie akumulatora przy użyciu standardowego gniazdka 220 V w ciągu około 10 godzin (10 A).

Jeśli zamierzasz ładować akumulator Nissana LEAF w domu, zalecamy przeprowadzenie kontroli instalacji elektrycznej przez wykwalifikowanego elektryka oraz montaż specjalnego gniazdka z bezpiecznikiem 16 A. W ten sposób możliwe będzie bezpieczne ładowanie akumulatora. Szczegółowe informacje znaleźć można w Instrukcji obsługi Nissana LEAF. Możesz również zwrócić się do dealera z prośbą o dane kontaktowe specjalistycznej firmy, która oferuje doradztwo, kontrolę instalacji i wycenę montażu instalacji o większej mocy, jeśli okaże się to konieczne.

ŁADOWANIE W TRYBIE NORMALNYM PRZY UŻYCIU ŁADOWARKI DOMOWEJ


Standardowe ładowanie przy użyciu domowej STACJI ŁADOWANIA

Montaż domowej stacji ładowania, zrealizowany przez partnera Nissana specjalizującego się w tego typu rozwiązaniach, zapewnia najbezpieczniejszy i najszybszy sposób ładowania akumulatora Nissana LEAF.
Stacja ładowania optymalizuje połączenie pomiędzy samochodem i terminalem oraz w pełni ładuje akumulator Nissana LEAF w czasie około 8 godzin. Montaż terminalu przeprowadza wykwalifikowany elektryk, który udziela gwarancji na jakość swoich usług.
Doradcy w salonach dysponują danymi kontaktowymi partnerów Nissana, którzy dokonują wyceny i zapewniają specjalistyczny montaż instalacji do ładowania w domu klienta. Instalacja posiada gwarancję, a jej posiadacze mają do dyspozycji gorącą linię w przypadku pytań lub problemów.

SZYBKIE ŁADOWANIE


Więcej miejsc, gdzie można podładować Nissana LEAF!

Program szybkiego ładowania Nissana sprawia, że rośnie liczba stacji ładowania, gdzie można z łatwością naładować akumulator Nissana LEAF od 0 do 80% w ciągu zaledwie 30 minut.
Obecnie trwają negocjacje Nissana z firmami prywatnymi i lokalnymi samorządami nad rozbudową infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, która zakłada powstanie 400 nowych stacji szybkiego ładowania w całej Europie.

INSTRUKCJA OBSŁUGI: ŁADOWANIE NISSANA LEAF / ZASIĘG


POZNAJ OPINIE POSIADCZY NISSANÓW LEAF

Instrukcja obsługi: Ładowanie i zasięg Nissana LEAF

Ładowanie Nissana LEAF jest niezwykle łatwe, bezpieczne i wygodne, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży. W tym materiale wideo dwaj użytkownicy Nissana LEAF opowiadają o swoich wrażeniach.

POZNAJ OPINIE POSIADCZY NISSANÓW LEAF

Życie z Nissanem LEAF

Mark Goodier opowiada o tym, jak zmiana stylu jazdy może wpłynąć na wydłużenie zasięgu pojazdu.