ZEW PRZYGODY

Nowym Nissanem X-Trail zajedziesz dalej

Nowy Nissan X-Trail sprawi, że zarówno wyjazd po dzieci do szkoły, jak i wyprawa w nieznane będą niezapomnianą podróżą. Stylowe i aerodynamiczne nadwozie, moc oraz technologia zapewniająca bezpieczeństwo i łączność przydadzą się, kiedy postanowisz posłuchać wewnętrznego głosu, który każe Ci wyruszyć na poszukiwanie przygody.

ATRAKCYJNY WYGLĄD

Doskonała równowaga elegancji i solidności.

Masywna sylwetka SUVa połączona z elegancją i dynamiką crossovera sprawiają, że nowy Nissan X-Trail jest gotowy, by sprostać każdemu wyzwaniu. Dokądkolwiek się wybierzesz, będzie to łatwa i przyjemna podróż. Niemało osób się za Tobą obejrzy.

AERODYNAMICZNA SYLWETKA

Smukłe i aerodynamiczne linie masywnego Nissana X-Trail to efekt pokrewieństwa z crossoverami, podkreślający moc kryjącą się pod maską. Nie powstrzymają go ani rozświetlone ulice wielkiego miasta, ani otwarta przestrzeń ciągnąca się po horyzont.

INTRYGUJĄCY KSZTAŁT DIODOWYCH ŚWIATEŁ

Eleganckie i energooszczędne światła diodowe w kształcie bumerangu nadają nowemu Nissanowi X-Trail charakterystyczny wygląd. Zadbaliśmy także o komfort innych użytkowników drogi: adaptacyjne światła drogowe automatycznie dostosowują zakres wiązki świetlnej, aby nie oślepiać innych kierowców.

KOŁA, KTÓRE WZBUDZAJĄ ZACHWYT

Ten blask musi pochodzić od 19‑calowych felg ze stopu metali lekkich. Atrakcyjne stylistycznie felgi są też mocne i wytrzymałe, odpowiednie dla samochodu z napędem 4x4.

NOWE SPOJRZENIE NA ŚWIAT

Kiedy poznasz przyjemność jazdy z otwartym panoramicznym oknem dachowym, nie będziesz chciał z niej zrezygnować

Podziwianie widoków nabrało właśnie zupełnie nowego znaczenia. Światła wielkiego miasta lub rozgwieżdżone niebo – elektrycznie otwierane panoramiczne okno dachowe w nowym Nissanie X-Trail zapewnia takie widoki z każdego miejsca w samochodzie. Zatem dokądkolwiek podróżujesz, nie zapomnij spojrzeć od czasu do czasu w górę!

Zapraszamy do środka

Przygoda w eleganckim i komfortowym otoczeniu

Przygoda nie musi oznaczać rezygnacji z wygód. Przestronne i eleganckie wnętrze nowego Nissana X-Trail jest gwarancją komfortu. Przedział pasażerski jest równie praktyczny i funkcjonalny, co wygodny i luksusowy.

7-miejscowa opcja

Czasem będziesz chciał przewieźć dodatkową walizkę, a kiedy indziej dwóch dodatkowych pasażerów. Nissanem X-Trail może podróżować nawet 7 osób, ale kiedy trzeba przewieźć więcej bagażu, dwa zbędne siedzenia można złożyć równo z podłogą bagażnika.

Dopracowane wnętrze

We wnętrzu Nissana X-Trail zastosowano materiały wysokiej jakości, a poszczególne akcesoria zapewnią wygodę w podróży. Wszystko jest tam, gdzie powinno być, w zasięgu ręki, zaś dzięki szerokim przednim fotelom i dużej ilości miejsca na nogi można zrelaksować się w podróży.

Fotele inspirowane doświadczeniami NASA

Trasa wyprawy po przygodę bywa wyboista, ale dzięki odpowiednio zaprojektowanym fotelom nie wpłynie to na komfort jazdy. Doskonałe podparcie kręgosłupa i elastyczność punktów nacisku powodują, że niezależnie od drogi Twoja pozycja w fotelu jest naturalna, a po wyjściu z samochodu nawet po długiej podróży nie poczujesz się zmęczony.

Uniwersalny bagażnik

Nowy Nissan X-Trail ma przestronny i uniwersalny bagażnik o pojemności nawet 550l. Przesuwana, składana i dzielona kanapa drugierzo rzędu daje dodatkowe możliwosci aranżacji przestrzeni zgodnie z Twoimi potrzebami. W wersji 5-cio miejscowej bagażnik możesz także podzielić specjalnymi półkami, aby na przykład osobno przewieźć mokre pianki do nurkowania czy buty narciarskie.

Zupełnie nowy 163‑konny turbodoładowany silnik benzynowy

Mocna konstrukcja

Nowo wprowadzony turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 skojarzony z manualną skrzynią biegów dysponuje większą mocą przy nadal niewielkim zużyciu paliwa. Dzięki niemu imponujący SUV przyspiesza jeszcze dynamiczniej i pozwala rozwinąć jeszcze większą prędkość maksymalną, ku uciesze kierowców spragnionych adrenaliny.

Oszczędny i mocny silnik wysokoprężny

Silnik wysokoprężny 1.6 w Nissanie X-Trail – montowany w wersjach z napędem na przednią oś i na 4 koła – oferuje znakomite osiągi porównywalne z większymi jednostkami. System start/stop automatycznie wyłącza silnik, kiedy nie musi pracować, co obniża bilans zużycia paliwa i emisji CO2 bez uszczerbku dla mocy.

Przekładnia X-Tronic

Nowa przekładnia X-Tronic – dostępna z silnikiem wysokoprężnym 1.6 – wyróżnia się wysoką kulturą pracy i efektywnością. Jest to zasługa zmniejszonego tarcia wewnętrznego oraz zwiększonego zakresu przełożeń. Dalsze obniżenie zużycia paliwa można uzyskać w trybie eco za jednym naciśnięciem przycisku. Przekładnia pozwala zapanować nad mocą silnika i poprawia ekonomikę eksploatacji pojazdu.

Nowy system NissanConnect

Jeszcze sprawniejsza łączność z Internetem

Nowy system NissanConnect jest niezwykle intuicyjny w obsłudze za sprawą 7‑calowego ekranu dotykowego z powłoką antyrefleksyjną i ulepszonego interfejsu użytkownika. Dzięki inteligentnemu połączeniu systemu audio, nawigacji i funkcji łączności działających w trybie głośnomówiącym wystarczy kilka kliknięć, aby X-Trail stał się integralnym elementem nowoczesnej codzienności jego właściciela.

Technologie Safety Shield

Nie daj się zaskoczyć

Poszczególne systemy emitują ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, abyś mógł w porę dostrzec zagrożenie i zapobiec kolizji. Obserwują drogę i jej otoczenie oraz przewidują zdarzenia i przeszkody, abyś był przygotowany na wszystkie ewentualności.

Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu

Ten system wie o zbliżającym się pojeździe zanim sam go zobaczysz. Kiedy taki pojazd znajdzie się w martwym polu, po przekątnej za Tobą, zostaniesz o tym poinformowany sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, czasem wystarczy po prostu wiedzieć, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Ostrzeżenie o poruszających się obiektach

Dzięki tylnej kamerze Nissan X-Trail wykrywa ruch za pojazdem w czasie parkowania lub manewrowania z niewielką prędkością. Kiedy cofasz, lub nawet kiedy dopiero masz zamiar ruszyć, system ostrzeże Cię, jeżeli coś lub ktoś przetnie tor ruchu pojazdu. To nieoceniona pomoc zwłaszcza w trakcie manewrowania w zatłoczonej strefie ruchu pieszego.

Ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu

Nissan X-Trail jest wyposażony w system rozpoznający oznakowanie poziome wyznaczające pas ruchu. Jeżeli samochód zacznie zbaczać z kursu, zobaczysz sygnał świetlny i usłyszysz alarm, który powinien skłonić Cię do korekty toru jazdy.

System automatycznego hamulca awaryjnego

Czujniki X-Traila zareagują, a system zacznie Cię ostrzegać dżwiękowo i wizualnie, jeżeli zbytnio zbliżysz się do pojazdu poprzedzającego. W sytuacji awaryjnej rozpocznie się automatyczne hamowanie, aby nie doszło do kolizji.

Ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy

Idealny współtowarzyszy podróży

Znaki drogowe, rozmowy telefoniczne, samochody nadjeżdżające z przeciwka: czasem tych bodźców jest zbyt wiele. Nasze rozwiązania techniczne pomogą Ci utrzymać koncentrację na drodze. Patrz na drogę, trzymaj ręce na kierownicy i pozwól, aby Nissan X-Trail zrobił resztę.

Zaawansowany wyświetlacz zintegrowany z zestawem wskaźników

Na 5‑calowym zaawansowanym wyświetlaczu zintegrowanym z zestawem wskaźników w mgnieniu oka możesz sprawdzić wszystkie istotne dane. Wskazówki nawigacji, prędkość, ciśnienie powietrza w oponach, a nawet numer telefonu, z którego ktoś do Ciebie dzwoni: pełna kontrola nad samochodem bez odrywania wzroku od drogi na dłużej niż to konieczne.

Adaptacyjne światła drogowe

Ciągłe ręczne przełączanie świateł mijania na drogowe i odwrotnie może być kłopotliwe, ale zaniechanie tej czynności może narazić na niebezpieczeństwo Ciebie i innych. Adaptacyjne światła drogowe wykrywają pojazdy nadjeżdżające z przeciwka i automatycznie regulują wiązkę świetlną, aby kierowca mógł bardziej skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Rozpoznawanie znaków drogowych

System rozpoznaje między innymi znaki ograniczenia prędkości, które następnie pojawiają się przed oczami kierowcy, na wyświetlaczu zintegrowanym z zestawem wskaźników. Jeżeli zatem jakiś znak umknie Twojej uwadze, nowy Nissan X-Trail przypomni Ci o nim.

System wspomagania ruszania pod górę

Ten system zapobiega cofnięciu się pojazdu przy ruszaniu na wzniesieniu. Ułatwia przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia, zwiększając bezpieczeństwo i płynność ruszania pod górę.

Maksymalna kontrola i znakomite właściwości jezdne

Łagodzenie wstrząsów i zakrętów

Droga do przygody rzadko jest prosta. Dlatego nowy Nissan X-Trail jest wyposażony w rozwiązania techniczne, które pomagają zapanować nad pojazdem i zwiększyć przyjemność z jazdy. Nie pozwól, by coś Cię zatrzymało: droga należy do Ciebie.

Aktywna kontrola ruchów nadwozia

Nie możemy wygładzić dróg, ale możemy złagodzić przechyły nadwozia na wybojach. Aktywna kontrola ruchów nadwozia to system sterujący momentem obrotowym i hamulcami w taki sposób, aby ograniczać kołysanie i zapewnić najwyższy komfort nawet na bardzo złej nawierzchni.

Aktywne hamowanie silnikiem

Aktywne hamowanie silnikiem zwiększa poczucie swobody prowadzenia także w przy zatrzymywaniu i pokonywaniu zakrętów. System równomiernie dozuje niewielkie porcje momentu hamującego, aby zmniejszyć częstotliwość i siłę hamowania wymagane do zredukowania prędkości, poprawiając komfort w tej fazie jazdy.

Aktywna kontrola toru jazdy

Zakręty różnią się od siebie, dlatego innowacyjne systemy zastosowane w nowym Nissanie X-Trail analizują każdy zakręt i korygują sposób jego pokonywania z najwyższą precyzją. W celu poprawy sterowności poszczególne koła są hamowane indywidualnie.

Inteligentne wspomaganie parkowania

Przemyślane innowacje ułatwiające manewrowanie

Technologie Nissana nie tylko pomagają kierowcy w ocenie otoczenia w trakcie parkowania, ale także gromadzą ważne informacje umożliwiające automatyczne parkowanie. Zamiast uciążliwych korekt – idealne ustawienie pojazdu za pierwszym razem.

System kamer 360° (AVM)

Koniec z martwymi polami: dzięki systemowi kamer 360° w nowym Nissanie X-Trail będziesz poruszał się po parkingu jak zawodowy kierowca. Ogólny widok z góry można przełączyć na widok z kamery przedniej, tylnej lub kamer bocznych, aby niczego nie przeoczyć – zwłaszcza ostatniego wolnego miejsca parkingowego.

Inteligentny asystent parkowania

Parkowanie samo w sobie bywa przygodą. Nissan X-Trail wyposażony w inteligentnego asystenta parkowania automatycznie wprowadzi się na miejsce. Rola kierowcy ogranicza się do operowania pedałami przyspieszenia i hamulca. Nie musisz więc już sam obracać kierownicą: po prostu wskaż miejsce, a samochód zajmie się resztą.

All Mode 4x4-i

Bądź gotów na każde wyzwanie na drodze

Napęd All Mode 4x4-i w Nissanie X-Trail monitoruje warunki jazdy i automatycznie rozdziela moment obrotowy między przednie i tylne oraz prawe i lewe koła pojazdu, maksymalizując przyczepność i stabilność. Trzy tryby na różne rodzaje nawierzchni pomagają bezpiecznie przetrwać przygodę w każdym terenie i przy każdej pogodzie.

Stylistyka nadwozia Nissana Qashqai

ODWAŻNY DESIGN KRÓLUJE NAD MIASTEM

SZCZEGÓŁY STYLISTYKI ZEWNĘTRZNEJ
Ceny i specyfikacje Nissana Qashqai

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

SPRAWDŹ CENY I SPECYFIKACJE